Доктор радить, консультує, інформує

БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВЯ ДИТИНИ!

Грип належить до тих інфекційних захворювань, які перебувають під епідеміологічним наглядом ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров'я). Він становить у середньому одну третину всіх випадків захворювань на гострі респіраторні інфекції. Особливість цієї вірусної інфекції — величезна швидкість поширення. Вона може охопити велике місто за 1,5-2 тижні, а регіон і навіть країну — за 3-4 тижні.

В Україні на грип хворіє щороку 11-13 млн. осіб, а особливо часто — діти віком до 10 років: у період епідемії — кожна п'ята дитина.

Джерелом інфекції, як правило, буває хвора людина — носій вірусу. Небезпеку становлять і хворі з легкими та нетиповими формами грипу, які практично не звертаються до лікаря, а отже, й не ізолюються.

Захворювання має виражений сезонний характер, його пік припадає переважно на зимові місяці та початок весни.

При появі перших ознак захворювання можна вжити таких заходів:

1.  Дуже бажано добре пропітніти: для цього випити чаю з малиною, липовим цвітом, калиною, журавлиною, лимоном. У перші два-три дні мають переважати кислі напої (вірус не любить кислого середовища), з четвертої доби — лужні.

2.  Дуже ефективними є такі "народні" засоби:

а)        стерти на тертці середньої величини цибулину, залити її 0,5 л кип'яченого молока, дати настоятися 20 хв. і все випити гарячим. Так кілька днів поспіль;

б)        часник і цибулину потерти на тертці, помістити в якусь посудину та вдихати 3-4 рази на день;

в)        часник і мед змішати в рівних пропорціях та приймати по одній столовій ложці двічі на день.

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ

Неспецифічна сезонна профілактика:

1) загартовування;

2)прийом загальнозміцнювальних і тонізуючих препаратів (екстракт елеутерококу, женьшеню), препаратів більш вираженої імуномодулювальної дії — екстракт або пігулки ехінацеї, імунсил, імунал).

3)прийом вітамінних комплексів або вітаміну С у дозі 0,5 г на добу;

4)систематичне споживання цибулі, часнику, лимонів;

5)дотримання належного повітряного режиму: постійне провітрювання приміщень, їх ароматизація ароматичними оліями шавлії, чайного дерева тощо.

Не забувайте про вітаміни

У зимово-весняний період раціон малюка має бути висококалорійним, вміщувати багато білків, вуглеводів і вітамінів. Рис, гречана та вівсяна каші, біле куряче й індиче м'ясо, риба, нежирні свинина і яловичина мають складати основу харчування.

І звісно ж, не можна забувати про овочі й фрукти. Холодної пори року найважливішим є вітамін С, який захищає дитячий організм від застуди. Його у великій кількості містять петрушка, солодкий болгарський перець, брюссельська, цвітна, білоголова капусти та шпинат. Аби максимально зберегти цінні речовини в овочах, варіть їх не надто довго. Найбільш корисними фруктами взимку та весною вважаються ківі, лимон, апельсин, грейпфрут і мандарин. Якщо у малюка діатез чи алергія на ці фрукти, замінити їх можуть морожені ягоди: суниці, малина, чорна смородина, аґрус.

Застуді - жодного шансу

Якщо помітили у малюка перші ознаки застуди, негайно починайте лікування. Три-чотирирічному малюкові приготуйте гарячу ванночку для ніг. Для цього залийте суміш із чотирьох столових ложок лікарських трав (листя волоського горіха і ромашки) чотирма літрами гарячої води. Нехай дитина попарить ніжки десь з п'ять хвилин. Потім ретельно витріть ступні, натріть їх спиртом, надіньте спочатку бавовняні, а потім вовняні шкарпетки і вкладіть малюка у ліжко. Періодично пропонуйте йому випити щось тепле, скажімо, липовий час з малиною — рідина виводить з організму продукти інтоксикації.

У малюка нежить? Допоможе інгаляція. Кілька крапель ароматичної олії чайного дерева, шавлії, евкаліпту тощо нанесіть на хустинку, яку повісьте над ліжком. Подрібнені цибулю та часник загорніть у марлеву торбинку і на одну хвилину піднесіть до носа дитини.